75°F
Sponsored by

Baseball Bi-District Pairings

The baseball playoffs get underway this week with the bi-district round. Find out when and where the teams from the Big Country are playing right here.
The baseball playoffs get underway this week with the bi-district round. Find out when and where the teams from the Big Country are playing right here.

Class 5A
Abilene High vs. El Paso El Dorado
Game 1:Friday at Midland Lee, 5:00 p.m
Game 2: Saturday at Midland Lee, 12:00 p.m.
Game 3: (If needed) After game two

Class 3A
Wylie vs. Fabens
Game 1: Friday at Greenwood, 5:00 p.m.
Game 2: Saturday at Greeenwood, 11:00 a.m.
Game 3: (If needed) After game two

Sweetwater vs. Pecos
Game 1: Friday at Denver City, 7:00 p.m.
Game 2: Saturday at Denver City, 11:00 a.m.
Game 3: (If needed) After game two

Class 2A
Colorado City vs. Idalou
Game 1: Friday at Seminole, 5:30 p.m.
Game 2: After game one
Game 3: (If needed) Saturday at Big Spring, 7:00 p.m.

Hawley vs. Holliday
Game 1: Friday at Hawley, 7:00 p.m.
Game 2: Saturday at Holliday, 12:00 p.m.
Game 3: (If needed) After game two

Jim Ned vs. Reagan County
Game 1: Thursday at Foster Field (San Angelo), 7:00 p.m.
Game 2: Friday at Foster Field (San Angelo), 5:00 p.m.
Game 3: (If needed) After game two

Eastland vs. Jackboro
Game 1: Thursday at LaGrave Field (Ft. Worth), 6:30 p.m.
Game 2: Friday at LaGrave Field (Ft. Worth), 5:00 p.m.
Game 3: (If needed) Saturday at LaGrave Field (Ft. Worth), 11:00 a.m.

Early vs. Alpine
Game 1: Thursday at Foster Field (San Angelo), 5:00 p.m.
Game 2: Saturday at Foster Field (San Angelo), 12:00 p.m.
Game 3: (If needed) After game two

Cisco vs. Bowie
Game 1: Friday at LaGrave Field (Ft. Worth), 7:30 p.m.
Game 2: Saturday at LaGrave Field (Ft. Worth), 3:30 p.m.
Game 3: (If needed) After game two

Bangs vs. Sonora
Game 1: Thursday at Sonora, 7:00 p.m.
Game 2: Saturday at Bangs, 1:00 p.m.
Game 3: (If needed) After game two

Merkel vs. Henrietta
Game 1: Thursday at Mineral Wells, 7:00 p.m.
Game 2: Friday at Mineral Wells, 5:00 p.m.
Game 3: (If needed) After game two

Class 1A
Winters vs. Fort Hancock
Game 1: Friday at Crane, 7:00 p.m.
Game 2: Saturday at Crane, 12:00 p.m.
Game 3: (If needed) After game two

Anson vs. Wellington
Friday at Lubbock Monterrey, 5:00 p.m.

Baird vs. Archer City
Game 1: Thursday at Haskell, 6:00 p.m.
Game 2: Friday at Haskell, 5:00 p.m.
Game 3: (If needed) After game two

May vs. Valley Mills
Friday at Cisco College, 5:00 p.m.

Goldthwaite vs. Hico
Game 1: Thursday at McGregor, 6:00 p.m.
Game 2: Friday at Clyde, 5:30 p.m.
Game 3: (If needed) After game two

Byes: Stamford, Gorman, Albany, and Ira

Page: [[$index + 1]]
comments powered by Disqus
Looking for a Job?