Big Country’s Bi-District playoff schedule announced

BCH Sports

Class 4A

Matchup: Brownwood vs. Kennedale
Date: Friday, November 13 @ 7:30 PM
Location: Kennedale

Matchup: Sweetwater vs. Levelland
Date: Friday, November 13 @ 7 PM
Location: Sweetwater Mustang Bowl

Class 3A

Matchup: Early vs. Brock
Date: Thursday, November 12 @ 7 PM
Location: Tarleton Memorial Stadium

Matchup: Clyde vs. Pilot Point
Date: Friday, November 13 @ 7 PM
Location: Tarleton Memorial Stadium

Matchup: Jim Ned vs. Paradise
Date: Friday, November 13 @ 7:30 PM
Location: Dublin

Matchup: Eastland vs. Callisburg
Date: Thursday, November 12 @ 7 PM
Location: Decatur

Matchup: Comanche vs. City View
Date: Friday, November 13 @ 7 PM
Location: Joshua

Matchup: Bangs vs. Tornillo
Date: Thursday, November 12 @ 6:30 PM
Location: Fort Stockton

Matchup: Odessa Compass vs. Ballinger
Date: N/A
Location: N/A
OC forfeits, Ballinger advances to Area Round to face winner of Spearman/Roosevelt

Class 2A

Matchup: Anson vs. Winters
Date: Friday, November 13 @ 7 PM
Location: Roscoe

Matchup: Hawley vs. Goldthwaite
Date: Thursday, November 12 @ 7 PM
Location: Brownwood’s Gordon Wood Stadium

Matchup: Cisco vs. Stamford
Date: Thursday, November 12 @ 7 PM
Location: Clyde

Matchup: Hamlin vs. Olney
Date: Thursday, November 12 @ 7 PM
Location: Breckenridge

Matchup: Cross Plains vs. Petrolia
Date: Friday, November 13 @ 7 PM
Location: Breckenridge

Matchup: Roscoe vs. Quanah
Date: Thursday, November 12 @ 6:30 PM
Location: Abernathy

Matchup: Albany vs. Chico
Date: Thursday, November 12 @ 7 PM
Location: Graham

Class A

Matchup: Knox City vs. O’Donnell
Date: Friday, November 13 @ 7:30 PM
Location: Jayton

Matchup: Ira vs. Westbrook
Date: Friday, November 13 @ 7:30 PM
Location: Colorado City

Matchup: Hermleigh vs. Sterling City
Date: Thursday, November 12 @ 7:30 PM
Location: Robert Lee

Matchup: Loraine vs. Balmorhea
Date: Thursday, November 12 @ 7:30 PM
Location: Rankin

Matchup: Blackwell vs. Sierra Blanca
Date: Saturday, November 14 @ 3:30 PM
Location: Garden City

Matchup: Lueders-Avoca vs. Fannindel
Date: Friday, November 13 @ 7 PM
Location: Saint Jo

Matchup: Throckmorton vs. Trinidad
Date: Friday, November 13 @ 7:30 PM
Location: Iredell

Matchup: Brookesmith vs. Cherokee
Date: Thursday, November 12 @ 6:30 PM
Location: Zephyr

Copyright 2020 Nexstar Inc. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten, or redistributed.

Don't Miss

More Don't Miss

BCH Sports